Polscy szczypiorniści przegrali z Holandią

holandia 1 2021 03 14 204427

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Holandią 26:27 w eliminacyjnym meczu mistrzostw Europy rozegranym we Wrocławiu.

Do przerwy był remis 11:11. Na początku drugiej połowy Biało-Czerwoni uzyskali trzybramkową przewagę, ale nie potrafili jej utrzymać. W nerwowej końcówce Polacy przy remisie mieli piłkę, ale nie potrafili zdobyć bramki, a Holendrzy tuż przed końcową syreną rzucili zwycięskiego gola.

W składzie Biało-Czerwonych było dwóch zawodników Azotów Puławy. W podstawowej siódemce wyszedł Rafał Przybylski, a na krótko na boisku pojawił się Dawid Dawydzik.

Po porażce Polska zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 4 punktów. Prowadzi Słowenia (5 punktów po 3 rozegranych meczach). Druga jest Holandia (5 punktów po 4 spotkaniach). Ostatnia zaś Turcja (0 punktów po 3 meczach).

Awans do turnieju finałowego wywalczą dwa najlepsze zespoły z każdej z ośmiu grup i cztery drużyny z najlepszym bilansem z trzecich miejsc.

W następnym meczu – 29 kwietnia – Polska zagra u siebie ze Słowenią.