Polska pokonała Andorę 3:0. Dwa gole Roberta Lewandowskiego

polska 2021 03 28 230727

Polska pokonała Andorę 3:0 (1:0) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata, rozegranym na stadionie Legii w Warszawie. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, który łącznie ma już 66 goli w reprezentacji, a jedną debiutujący w kadrze Karol Świderski.

Najpierw w 30 minucie po dośrodkowaniu Macieja Rybusa, znajdujący się w polu karnym Lewandowski efektownie strzelił z powietrza. W 66 minucie Kamil Jóźwiak dośrodkował piłkę wprost na nogę Roberta Lewandowskiego, który wpakował ją do siatki po dłuższym rogu.

W 88 minucie świetnie piłkę przyjął 17-letni Kacper Kozłowski, którzy podał ją Kamilowi Grosickiemu. Ten dośrodkował, a Karol Świderski czubkiem buta uderzył pomiędzy nogami bramkarza Andory.

Dzięki zdobytym w niedzielę bramkom Robert Lewandowski umocnił się na czele klasyfikacji strzelców wszech czasów piłkarskiej reprezentacji Polski. 32-letni napastnik Bayernu Monachium już o 18 trafień wyprzedza Włodzimierza Lubańskiego, a o 21 Grzegorza Latę.

W innych dzisiejszych spotkaniach Grupy I: Anglia pokonała Albanię 2:0, a San Marino uległo Węgrom 0:3.

W tabeli prowadzi Anglia (6 punktów) przed Polską i Węgrami (po 4 pkt).

W grupie B grali rywale Biało-Czerwonych w fazie grupowej nadchodzących mistrzostw Europy. Hiszpania wygrała na wyjeździe z Gruzją 2:1 (0:1), a Szwecja zwyciężyła w Prisztinie Kosowo 3:0 (2:0). Pauzowała Grecja. W tabeli prowadzi Szwecja (6 pkt) przed Hiszpanią (4 pkt) i Grecją (1 pkt).

W grupie C Bułgaria przegrała z Włochami 0:2 (0:1), a Szwajcaria pokonała Litwę 1:0 (1:0). Drugie z tych spotkań rozpoczęło się z blisko 20-minutowym opóźnieniem z powodu złego rozmiaru jednej z bramek na stadionie w Sankt Gallen. W trakcie sprawdzania bramek przed meczem okazało się, że jedna z nich jest wyższa o około dziesięć centymetrów od drugiej. Pauzowała Irlandia Północna. Liderem – Szwajcaria (6 pkt). Tyle samo punktów zgromadziły 2. Włochy. Pozostałe ekipy bez punktów.

W grupie D Kazachstan uległ Francji 0:2 (0:2), a Ukraina zremisowała z Finlandią 1:1 (0:0). Pauzowała Bośnia i Hercegowina. Liderem -jest Francja (4 pkt) z przewagą 2 punktów nad Finlandią i Ukrainą.

W grupie F Dania rozgromiła Mołdawię 8:0 (5:0), Austria wygrała z Wyspami Owczymi 3:1 (3:1), a Izrael zremisował ze Szkocją 1:1 (1:0). W tabeli prowadzi Dania (6 pkt) przed Austrią (4 pkt) i Szkocją (2 pkt).

W grupie J Armenia pokonała Islandię 2:0 (0:0), Rumunia przegrała z Niemcami 0:1 (0:1), a Macedonia Północna wygrała z Liechtensteinem 5:0 (1:0). W tabeli prowadzą Niemcy przed Armenią (po 6 pkt) i Macedonią Północną oraz Rumunią (po 3 pkt).