Dziś (13.04) obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Przypada on w rocznicę opublikowania przez Niemcy – 13 kwietnia 1943 roku – oficjalnej informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów polskich oficerów.
CZYTAJ: Lublin: obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
W Ujazdowie powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne dla niepełnosprawnych mieszkańców gminy Nielisz w powiecie zamojskim. Po Jaszczowie i Łabuniach to trzecia taka placówka w naszym województwie.
CZYTAJ: Ujazdów będzie miał centrum opiekuńczo-mieszkalne dla niepełnosprawnych
Wielkie, drewniane megafony pojawiły się nad Bugiem w Lubelskiem. Służą do słuchania odgłosów przyrody. Te drewniane konstrukcje zbierają dźwięki z otoczenia i powstały w ramach projektu „Łączy nas Bug”, którego liderem jest nadbużańska gmina Drohiczyn w województwie podlaskim.
CZYTAJ: Drewniane megafony nad Bugiem – sposób na odpoczynek i odkrywanie dźwiękowego bogactwa przyrody
Ponad 500 tys. złotych trafiło do lubelskich organizacji wspierających osoby w kryzysie. Wczoraj (12.04) zostały ogłoszone wyniki rządowego konkursu „Pokonać bezdomność”. Celem programu jest inspirowanie i promowanie innowacyjnych działań.
CZYTAJ: „Pokonać bezdomność”: finansowa pomoc dla organizacji wspierających osoby w kryzysie
Projekt „Szlakiem kultury chełmskich Żydów” przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie zwyciężył w ogólnopolskim konkursie Szkoły Dialogu.
CZYTAJ: Chełmscy uczniowie zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie Szkoły Dialogu
Są pożyteczne, ale niestety wiele z nich ginie pod kołami samochodów. Teraz każdy może pomóc żabom wędrującym do zbiorników wodnych. Miasto Lublin rozpoczęło wiosenną akcję ratowania płazów.
CZYTAJ: Na ratunek migrującym żabom. Nie pozwólmy, by ginęły pod kołami aut
Polsko-brytyjski start-up Walletmor stworzył pierwszy globalnie akceptowalny i w pełni biologicznie bezpieczny implant płatniczy.
CZYTAJ: Implant pod skórą zamiast portfela? Lublinianin twórcą nowoczesnego rozwiązania
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. archiwum