Zastępca wójta Gminy Biała Podlaska, dwaj inspektorzy ds. inwestycji drogowych Urzędu Gminy i Urzędu Miasta Biała Podlaska oraz trzej przedsiębiorcy zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
CZYTAJ: Bialscy urzędnicy i przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA
W Lublinie odbyło się Lubelskie Forum Gospodarcze. Zaproszeni goście dyskutowali o tym, jak widzą rozwój miasta i regionu, a także całej Polski. W wydarzeniu uczestniczył wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, który podkreślał, że takie wydarzenia są początkiem do opracowania strategii rozwoju.
CZYTAJ: Lubelskie Forum Gospodarcze: o rozwoju miasta i regionu
Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin był gościem Lubelskiego Forum Gospodarczego, które odbyło się dziś (22.04) w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
CZYTAJ: Jarosław Gowin: Pełne odmrożenie gospodarki jest możliwe już na przełomie maja i czerwca
Sąd Apelacyjny w Lublinie podtrzymał wyrok w sprawie dwóch mężczyzn skazanych za śmiertelne pobicie kierowcy, który ochlapał ich błotem. Oskarżeni spędzą w więzieniu 5 i 4 lata.
CZYTAJ: Śmiertelnie pobili kierowcę, który ochlapał ich błotem. Wyrok w sprawie dwóch mężczyzn podtrzymany
Góra zalegających odpadów to krajobraz po byłej fabryce Sco-Pak w Orchówku. Śmieci leżą tam od dwóch lat, bo nie ma kontaktu zarówno w władzami spółki jak i zarządcą obiektu. Teren nadzoruje Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Sam nadzór nie wystarczy, a uprzątnięcie śmieci to koszt przynajmniej kilkuset tysięcy złotych.
CZYTAJ: W Orchówku zalegają odpady po byłej fabryce. „To zagrożenie dla środowiska”
Ujście Wieprza do Wisły w okolicach Dęblina to jeden z obszarów narażonych na powódź. Specjaliści wyznaczyli 5 miejsc na terenie działania Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie, gdzie to ryzyko powodziowe w skali kraju jest największe. Ma to służyć aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym.
CZYTAJ: Aktualizacja planów zarządzania ryzykiem powodziowym. Trwają konsultacje społeczne
Do Muzeum Narodowego w Lublinie trafił wyjątkowy skarb. Chodzi o ponad 500 srebrnych monet arabskich oraz 30 elementów srebrnej biżuterii ukrytych w ziemi prawdopodobnie w drugiej połowie X wieku, czyli czasach Mieszka I lub Bolesława Chrobrego. Czas ukrycia skarbu określa czas wybicia monet.
CZYTAJ: „To znakomity i wielowątkowy zespół przedmiotów”. Wyjątkowy skarb trafił do Muzeum Narodowego
Aktualności Radia Lublin prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. Piotr Michalski