Bernat najlepsza w całym cyklu GP

plywanie 2021 04 12 090158

Zawody Arena Grand Prix Puchar Polski rozgrywane na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w których triumfował Konrad Czerniak z AZS-u UMCS-u Lublin, zakończyły zmagania w cyklu 2020 – 21.

Polski Związek Pływacki opublikował podsumowanie całej rywalizacji. I tak w kategorii open najlepszą zawodniczką została Laura Bernat z AZS-u UMCS-u Lublin, uzyskując za najlepsze wyniki na basenie 25 m i 50 m w konkurencji 200 m stylem grzbietowym 1695 pkt.

Miejsce drugie wywalczyła Klaudia Naziębło z Juvenii Wrocław, a na trzeciej pozycji uplasowała się Agata Naskręt z G8 Bielany Warszawa.

Wśród mężczyzn największą liczbę punktów zgromadził Jakub Majerski z AZS-u AWF-u  Katowice.

Drugie miejsce wywalczył jego kolega klubowy Tomasz Polewka, a trzecie miejsce zajął Paweł Juraszek z Dziewiątki Dzierżoniów.

Nagrody zostaną wręczone podczas ceremonii otwarcia mistrzostw Polski, które 28 kwietnia rozpoczną się w Lublinie.