Jan Hołub wicemistrzem Polski. Kolejny medalowy dzień lubelskich pływaków

1619638600740 2021 04 29 210521

Jan Hołub z AZS-u UMCS-u Lublin zdobył srebrny medal w wyścigu na 200 m stylem dowolnym w drugim dniu pływackich mistrzostw Polski rozgrywanych w Lublinie. Piąte miejsce na tym dystansie zajął jego klubowy kolega Jan Świtkowski. Również piąta na 100 m stylem klasycznym była Wiktoria Samuła z AZS-u UMCS-u.

Jan Hołub 200 m stylem dowolnym w 1 min. 49,98 sek i był bardzo zadowolony: – Jestem szczęśliwy, bo poprawiłem swój rekord życiowy. Był na więcej, ale trochę za mocno otworzyłem pierwsze 100 metrów. No i na ostatnich 50 metrach walka bardzo dużo mnie kosztowała. Ale ten wynik na dzisiaj daje mi prawo startu na igrzyskach.

Brązowe medale wywalczyły sztafety 4×100 m stylem dowolnym akademickiego klubu. Kobieca płynęła  w składzie: Daniela Georges, Natalia Dwojak, Wiktoria Czarnecka i Natalia Lewandowska, a w męskiej wystąpili: Konrad Czerniak, Filip Lech, Jan Hołub i Marcin Cieślak.

Najlepszy wynik drugiego dnia zawodów uzyskała na 50 m grzbietem Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław, która czasem 28,12 sek. wypełniła minimum na mistrzostwa Europy.

W środę (28.04) pływacy AZS-u UMCS-u Lublin zdobyli cztery medale w tych zawodach. Dwukrotnie na podium stanął Konrad Czerniak, który był drugi na 100 m motylkiem i trzeci na 50 m stylem dowolnym. Poza Czerniakiem brąz wywalczyła Klara Kowalska na 800 m stylem dowolnym oraz sztafeta mieszana 4x100m w składzie: Jakub Nowiczkow, Wiktoria Samuła, Wiktoria Czarnecka i Filip Lech.