Mikkel Michelsen z awansem do eliminacji Grand Prix

img 4459 2021 04 15 211723

W środę w Esbjerg odbyły się duńskie eliminacje do cyklu Grand Prix. W zawodach najlepszy okazał się być Patrick Hansen. W turnieju wystartował zawodnik Motoru Lublin Mikkel Michelsen, który zajął piąte miejsce.

Do wywalczenia było jedno miejsce w SEC Challenge, czyli eliminacjach do tegorocznego cyklu mistrzostw Europy oraz pięć miejsc do eliminacji do cyklu Grand Prix. Dość niespodziewanie zwyciężył 23-letni Patrick Hansen. Młody Duńczyk uzbierał 13 punktów. Na drugim miejscu stanął Nicolai Klindt, a trzeci był Rasmus Jensen.

Mikkel Michelsen po dodatkowym biegu uplasował się na piątym miejsc. Duńska federacja zadecydowała, że w eliminacjach do mistrzostw Europy startować będzie Patrick Hansen, a w eliminacjach GP powalczą Patrick Hansen, Nicolai Klindt, Rasmus Jensen, Mikkel Michelsen oraz Jonas Seifert-Salk.

Wyniki. 1. Patrick Hansen 13, 2. Nicolai Klindt 12+3, 3. Rasmus Jensen 12+2, 4. Peter Kildemand 10, 5. Mikkel Michelsen 9+3, 6. Jonas Seifert-Salk 9+2, 7. Mads Hansen 9+1, 8. Rene Bach 9+0, 9. Andreas Lyager 8, 10. Marcus Birkemose 7, 11. Jonas Jeppesen 6, 12. Kenneth Bjerre 6, 13. Jason Joergensen 4, 14. Hans Andersen 2, 15. Frederik Jakobsen 2, 16. Kenneth Hansen 2, 17. Emil Breum 0, 18. Kevin Juhl Pedersen 0.

Wyniki: WP SportoweFakty