Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów: wyniki zawodników z Lubelszczyzny

podnoszenie 2021 04 01 220144 750x375 2021 04 10 155528

W Moskwie trwają mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów. Za nami już start trójki zawodników reprezentujących kluby z naszego regionu.

Daniel Goljasz z Wisły Puławy zajął pierwsze miejsce w grupie „B”, a ostatecznie uplasował się na 8 miejscu w kategorii do 96 kg. Sztangista poprawił wszystkie rekordy życiowe i uzyskał w dwuboju 346 kg (154 w rwaniu +192 w podrzucie).

W tej samej wadze blisko medalu był inny reprezentant Polski, Bartłomiej Adamus, który zajął 4 miejsce, a brązowy medal przegrał zaledwie o 1 kg.

Wśród kobiet Weronika Zielińska-Stubińska z AZS AWF Biała Podlaska w kategorii 81 kg uzyskała w dwuboju 216 kg i była siódma. Debiutująca w mistrzostwach sztangistka z bialskiego klubu miała tylko dwa udane podejścia – po jednym w rwaniu i podrzucie. W rwaniu zaliczyła 95 kg, dwa kolejne do 99 kg spaliła. W podrzucie sytuacja była odwrotna, sędziowie nie zaliczyli jej dwóch pierwszych prób do 118 kg. Trzecie podejście do 121 kg było udane, chociaż jeden z arbitrów ponownie dopatrzył się tzw. docisku.

Wcześniej w wadze do 49 kg startowała Marlena Polakowska z POM Iskry Piotrowice i uplasowała się na 11. pozycji.