Mistrzostwa Polski: cztery krążki lubelskich pływaków

plywanie 2021 04 28 225506

Cztery medale zdobyli pływacy AZS-u UMCS-u Lublin podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski na basenie 50-metrowym w Lublinie.

Dwukrotnie na podium stanął Konrad Czerniak, który był drugi na 100 m motylkiem i trzeci na 50 m stylem dowolnym. Doświadczony zawodnik żałował, że nie udało mu się wypełnić minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. Zapowiada jednak, że o przepustkę do Japonii powalczy jeszcze na mistrzostwach Europy.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, Lublin 2021 – dzień pierwszy

– Zabrakło kropki nad i. Ale nie mogę powiedzieć, żebym nie był zadowolony: na 50 metrów dowolnym osiągnąłem swój najlepszy czas w sezonie. Poza tym lubelskie zawody jeszcze się skończyły, więc będzie jeszcze szansa. Wróciłem do dobrego szybkiego pływania – dodaje Konrad Czerniak.

Poza Czerniakiem brąz wywalczyła Klara Kowalska na 800 m stylem dowolnym oraz sztafeta mieszana 4x100m w składzie: Jakub Nowiczkow, Wiktoria Samuła, Wiktoria Czarnecka i Filip Lech.

Wydarzeniem dnia było jednak wypełnienie minimów na igrzyska olimpijskie w Tokio przez dwóch zawodników.

Pierwszym z nich był Paweł Juraszek z MKS-u Dziewiątki Dzierżoniów, który 50 m stylem dowolnym pokonał w 21 sekund i 77 setnych. – 100 procent planu spełnionego i mozna wracac do domu – mówił po zawodach.

Gotowość do startu w Tokio potwierdził Jakub Majerski z AZS-u AWF-u Katowice, który po raz kolejny wypełnił minimum na 100 m motylkiem. – Wypełniłem je już wcześniej dwa razy – dodaje.

Mistrzostwa potrwają do niedzieli. W czwartek (29.04) sesja eliminacyjna rozpocznie się o 9.00, a początek finałów o 17:00.