Mistrzostwa Polski: złota Konrada Czerniaka i Laury Bernat

1619810090954 2021 04 30 215752

Kolejne trzy medale zdobyli reprezentanci AZS-u UMCS-u podczas odbywających się w Lublinie pływackich mistrzostw Polski.

Wiele emocji dostarczyła rywalizacja na 50 m stylem motylkowym. Z czasem 23.45 sekund wygrał Konrad Czerniak, który już w sesji eliminacyjnej zapewnił sobie minimum na mistrzostwa Europy w Budapeszcie. – Chyba po dwóch latach udało się powrócić do złotego medalu. Powrót na pierwsze miejsce zawsze smakuje najlepiej.

Tuż za Czerniakiem finiszował drugi z zawodników AZS-u UMCS-u,  Marcin Cieślak. – Zawsze mi się miło ściga z Konradem Czerniakiem. To zawodnik klasy światowej. Fajnie jest mieć takiego gościa obok siebie i ścigać się, jakbyśmy startowali na zawodach międzynarodowych.

Po złoto sięgnęła dziś (30.04) także Laura Bernat, która w czasie 2:11.45 wygrała rywalizację na 200 m grzbietem.

W tej samej konkurencji, ale wśród panów zwyciężył Radosław Kawęcki z AZS-u AWF Warszawa, który, uzyskując czas 1:57.07 sek., wypełnił minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio.