Tauron 1. Liga: LUK Politechnika z awansem do wielkiego finału, Avia z 6. miejscem

wszu1248 2020 12 07 194058 1140x570 2021 04 22 211808

Siatkarze LUK Politechniki Lublin wygrali we Wrocławiu z eWinner Gwardią 3:2 w drugim półfinałowym spotkaniu play-off Tauron 1. ligi. Pierwsze spotkanie lubelski zespół również wygrał 3:2 i awansował do wielkiego finału. Drugi mecz był tak samo dramatyczny jak ten w Lublinie. W pierwszym secie zespół LUK Politechniki triumfował 25:22, ale dwa kolejne jednak przegrał 21:25 i 24:26. W czwartej partii lubelski zespół zwyciężył 25:10, a w tiebreaku okazał się lepszy 15:11

Siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik w rewanżowym meczu o 5. lokatę wygrali na wyjeździe z Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2, ale pierwsze spotkanie u siebie przegrali 1:3 i o wszystkim decydował złoty set. Jednak w nim świdniczanie przegrali 9:15 i zajęli ostatecznie 6. miejsce.