Cenne zwycięstwo Motoru. Lublinianie zdecydowanie mocniejsi od Stali

bq8v3166 2021 05 02 231833

Cenne zwycięstwo piłkarzy Motoru Lublin. W 31. kolejce II ligi lubelski zespół wygrał na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 3:1.

Do przerwy to gospodarze prowadzili 1:0 po golu Wiktora Kłosa z 14. minuty. Dobra gra „żółto-biało-niebieskich” po przerwie zaowocowała jednak bramkami Piotra Ceglarza (52. min.), Filipa Wójcika (61. min.) i Ariela Wawszczyka (77. min.).

– Trenujemy stałe fragmenty. Jestem odpowiedzialny za tę strefę, z której właśnie strzeliłem. Cieszę się, że mogłem strzelić tę bramkę. Wychodząc z domu, obiecałem to żonie i się udało – mówi Ariel Wawszczyk.

Spotkanie podsumowuje trener Motoru, Marek Saganowski: – Mecz nie zaczął się tak, jakbyśmy sobie wyobrażali. Dosyć szybko straciliśmy bramkę. Wydaje mi się, że pierwsza połowa była zdecydowanie wygrana dla Stali. Natomiast w drugiej zrobiliśmy korektę w ustawieniu. Była otwarta gra i fajny spektakl dla kibiców, który przyniósł cztery bramki.

Z dorobkiem 38 punktów Motor zajmuje 11. miejsce w tabeli. Do lokaty dającej prawo występu w barażach o awans do I ligi lubelska drużyna traci 7 punktów.