Górnik Łęczna przegrał mecz w Tychach

bq8v6690 2020 12 01 190910 750x375 2021 02 26 211536 750x375 2021 03 18 201108 2021 05 07 201407

Wizja bezpośredniego awansu do ekstraklasy z dwóch czołowych lokat 1. ligi oddala się od piłkarzy Górnika Łęczna. W meczu na szczycie tabeli łęcznianie przegrali na wyjeździe z GKS-em Tychy 1:3.

Podopieczni trenera Kamila Kieresia pierwszą bramkę stracili już w 7. minucie spotkania, gdy Adriana Kostrzewskiego pokonał Jakub Piątek. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył na 2:0.

W drugiej połowie Górnik ruszył do ataku, a jedna z akcji doprowadziła do gola kontaktowego. Niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Oskar Paprzycki, pokonując własnego bramkarza.

Łęcznianie nie zdołali pójść za ciosem. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Wynik spotkania w 73. minucie ustalił Szymon Lewicki.

W innych piątkowych meczach Zagłębie Sosnowiec przegrało z Radomiakiem 0:1, a Odra Opole zwyciężyła Puszczę Niepołomice 1:0.

GKS Tychy umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Czwarty w stawce Górnik Łęczna do swojego dzisiejszego rywala traci już 5 punktów. Do końca sezonu pozostało jeszcze 5 kolejek.