Jakub Miśkowiak ze Srebrnym Kaskiem. Żużlowcy Motoru tuż za podium

img 4768 2021 05 20 212909

W czwartek na torze w Bydgoszczy odbył się finał Srebrnego Kasku. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Eltrox Włókniarza Częstochowa Jakub Miśkowiak. Przedstawiciele Motoru Lublin zajęli czwarte i piąte miejsce.

Wiktor Lampart rozpoczął zawody najlepiej jak mógł – od dwóch trójek. Następnie jednak zanotował dość groźnie wyglądający upadek i z powtórki biegu został wykluczony, co niemalże przekreśliło jego szanse na podium w tych zawodach.

Zgoła odmiennie zaczął Mateusz Cierniak. Wychowanek Unii Tarnów zaczął zawody od zera i skończy na wykluczeniu. W środku zawodów wyszarpał osiem punktów, co przełożyło się na maksymalnie piąte miejsce.

W zawodach triumfował Jakub Miśkowiak, który wywalczył 14 punktów. Drugie miejsce dla jego klubowego kolegi – Mateusza Świdnickiego, a podium uzupełnił Wiktor Jasiński z Moje Bermudy Stali Gorzów.

Wyniki: 1. Jakub Miśkowiak – 14 ; 2. Mateusz Świdnicki – 13 ; 3. Wiktor Jasiński – 12 ; 4. Wiktor Lampart – 10 ; 5. Matuesz Cierniak ; 6. Mateusz Bartkowiak – 8 ; 7. Krzysztof Lewandowski – 7 ; 8. Karol Żupiński – 7 ; 9. Wiktor Przyjemski – 7 ; 10. Fabian Ragus – 7 ; 11. Bartłomiej Kowalski – 7 ; 12. Kacper Pludra – 6 ; 13. Damian Ratajczak – 5 ; 14. Sebastian Szostak – 4 ; 15. Michal Curzytek – 3 ; 16. Denis Zieliński – 2 ; 17. Krzysztof Sadurski – 0 ; 18. Dawid Rempała – 0

Wyniki za: WP SportoweFakty