Lubelskie szczypiornistki wyraźnie lepsze od Ruchu

pm mks 280421 003 2021 05 22 001753

Przedostatni mecz w sezonie rozegrały piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin. Drużyna Moniki Marzec wygrała na wyjeździe ze zdegradowanym już Ruchem Chorzów 33:25.

Przewaga przyjezdnych nie podlegała dyskusji od pierwszego gwizdka. Po 10 minutach lublinianki prowadziły już 6:1 i ze spokojem utrzymywały kilkubramkową przewagę. Do przerwy było 16:11 dla MKS-u. W drugiej odsłonie rywalki nie zdołały złapać kontaktu z lubelską drużyną, która pewnie sięgnęła po 19. zwycięstwo w sezonie. Najwięcej bramek dla MKS-u zdobyły: Rosiak 6, oraz Nocuń i Anastacio po 5.

Szansę występu w tym spotkaniu otrzymała trzecia bramkarka MKS-u Paulina Wdowiak: – Bardzo dobrze mi się gra z tą drużyną i cieszę się, że dostałam szansę od trenerki. Wszystko układało się po naszej myśli, zrealizowałyśmy założenia i wygrałyśmy ten mecz.

Lublinianki przesunęły się na 2 miejsce w tabeli, ale dopiero w sobotę swój mecz rozegra dotychczasowy wicelider KPR Gminy Kobierzyce.

Nasza drużyna sezon zakończy w niedzielę 30 maja domowym meczem z pewnym mistrzowskiego tytułu Metraco Zagłębiem Lubin.