Lublin: Raków Częstochowa zdobywcą piłkarskiego Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

arka1 2021 05 02 214422

Piłkarze Rakowa Częstochowa po raz pierwszy w historii wywalczyli Puchar Polski. W meczu finałowym rozegranym na Arenie Lublin pokonali I-ligową Arkę Gdynia 2:1.

Arka objęli prowadzenie w 57. minucie po golu Mateusza Żebrowskiego. Wyrównał w 81. minucie Hiszpan Ivi Lopez, a osiem minut później zwycięską bramkę dla Rakowa zdobył Słoweniec David Tijanić.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Lublin: finał piłkarskiego Pucharu Polski Raków Częstochowa – Arka Gdynia

Mecz, który odbywał się bez udziału publiczności, sędziował Paweł Gil z Lublina. Spotkanie oglądał trener piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa.

Po raz trzeci w historii Lublin był gospodarzem finałowego meczu o Puchar Polski. W 1979 roku na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich Arka wygrała z Wisłą Kraków, a w 2020 roku na Arenie Lublin Cracovia okazała się lepsza od Lechii Gdańsk.