Mistrzostwa Europy: Konrad Czerniak o setną sekundy od medalu

konrad czerniak 2021 05 21 203317

Jednej setnej sekundy zabrakło, by Konrad Czerniak cieszył się z brązowego medalu pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Dystans 50 metrów stylem motylkowym, w finale tej konkurencji zawodnik AZS-u UMCS-u Lublin, pokonał w 23.09 sekundy co dało mu czwarte miejsce.

Minimalnie szybszy był Rosjanin Andriej Żiłkin. Wygrał reprezentant gospodarzy Szebasztian Szabo (23.00 s.), a drugie miejsce zajął Ukrainiec Andrij Goworow (23.01 s.).

W finale popłynęła dziś (21.05) również kobieca sztafeta 4x200m stylem dowolnym. Biało-czerwone w składzie Aleksandra Knop, Aleksandra Polańska, Paulina Nogaj i Dominika Kossakowska zajęły szóste miejsce.

Ponadto do sobotnich finałów awansowali: Jan Kozakiewicz na 50 m stylem klasycznym oraz na 200 m grzbietem awansowali Radosław Kawęcki i Jakub Skierka.