Srebrny Kask: lubelscy żużlowcy na czwartym i piątym miejscu

img 5998 2021 05 20 204232

Jakub Miśkowiak z Włókniarza Częstochowa wygrał finał żużlowego Srebrnego Kasku rozegrany w Bydgoszczy. W pięciu startach zgromadził  14 pkt i wyprzedził o jeden punkt swojego klubowego kolegę Mateusza Świdnickiego.

W zawodach wystąpiło dwóch zawodników  Motoru Lublin. Wiktor Lampart zakończył rywalizację na czwartym miejscu  z 10 pkt. W dwóch pierwszych startach przyjeżdżał jako pierwszy, ale potem miał upadek i został wykluczony, a w dwóch kolejnych wyścigach był drugi.

Z kolei Mateusz Cierniak z 8 pkt uplasował się na 5. miejscu. On rozpoczął starty od ostatniej pozycji. Potem dwukrotnie wygrał i raz przyjechał drugi, ale w ostatnim starcie został wykluczony.

W piątek żużlowcy Motoru w zaległym meczu Ekstraligi zmierzą się u siebie z Apatorem Toruń. Początek spotkania o 18:00. Transmisja całego meczu na naszej stronie internetowej Radia Lublin oraz w Radiu Freee.