Akademickie pływanie w Lublinie. UMCS na razie drugi

1619977912092 2021 06 12 020630

Na basenie Aqua Lublin w piątek, 11 czerwca rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu.

– Frekwencja dopisała – mówi organizator Paweł Danielczuk z AZS Lublin. – Jest prawie 600 uczestników, reprezentujących 52 uczelnie.

Jedną z gwiazd pierwszego dnia mistrzostw była Paulina Nogaj, która zdobyła aż trzy złote medale. Zawodniczka AWF-u Katowice chwali atmosferę studenckiego czempionatu. – Fajnie jest spotkać ludzi, którzy zawodowo już nie trenują, ale pokazują się na zawodach, żeby popływać. Atmosfera jest super. Wszyscy są uśmiechnięci.

Trzy medale wywalczył w piątek również klubowy kolega Pauliny Nogaj, Tomasz Polewka.

AWF Katowice jest liderem klasyfikacji medalowej. Na drugim miejscu plasuje się UMCS Lublin. Reprezentanci tej uczelni zdobyli w piątek 7 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych krążków.

Z kolei pływacy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie do tej pory wywalczyli 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

W sobotę drugi, a zarazem ostatni dzień mistrzostw.