Dwie lubelskie uczelnie na podium. Znamy wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021

rektorat 2021 06 22 065841

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej najlepszą publiczną uczelnią zawodową w kraju. Tak wynika z Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Politechnika Lubelska ponownie została zaliczona do czołowych uczelni wyróżniających się innowacyjnością.

Uczelnia zajęła 2. pozycję, ustępując liderowi w tej kategorii – Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznemu w Szczecinie jedynie o 1,3 punktu wskaźnika rankingowego i wyprzedzając o 13,5 Politechnikę Łódzką, zajmującą 3 miejsce.

Wśród uczelni akademickich Politechnika Lubelska zajęła 27 pozycję. W kategorii publicznych uczelni zawodowych znalazło się 20 szkół specjalizujących się w kształceniu na poziome praktycznym.

W rankingu uczelni akademickich zwyciężył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Najwyższe, 21 miejsce spośród placówek w naszym regionie, zajął Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Ex aequo na 43 miejscu uplasowały się Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Uniwersytet Mari Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W rankingu szkół niepublicznych 1 miejsce zajęła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Z placówek lubelskich najwyżej, na 33 pozycji, uplasowała się Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Wśród uczelni prowadzących najlepsze studia w Polsce, znalazł się KUL z kierunkiem Teologia.

Ranking Perspektyw przygotowano po raz 22. Szczegóły można znaleźć na stronie 2021.ranking.perspektywy.pl