Górnik Łęczna w finale baraży o ekstraklasę!

bq8v9455 2021 06 06 163922 2021 06 16 205334

Piłkarze Górnika Łęczna wciąż z szansami na grę w ekstraklasie. Podopieczni trenera Kamila Kieresia awansowali do finału baraży, których stawką są występy w elicie w przyszłym sezonie.

W spotkaniu półfinałowym rozegranym w Tychach łęcznianie po rzutach karnych pokonali miejscowy GKS.

Mecz miał dramatyczny przebieg. Gospodarze prowadzili już od 3. minuty po golu Kacpra Piątka. Przez długi czas Górnik nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza GKS-u. Wreszcie jednak w 87. minucie Konrad Jałocha skapitulował po strzale Michała Maka i po 90 minutach było 1:1.

Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu i o losach spotkania decydowały rzuty karne. W nich lepiej spisali się łęcznianie. Wygrywając 4:2, zapewnili sobie awans do finału baraży, w którym zmierzą się ze zwycięzcą trwającego spotkania Arka Gdynia – ŁKS.

Tylko triumfator niedzielnego (20.06) finału wywalczy awans do ekstraklasy.