II runda DMPJ: żużlowcy z Ostrowa znów najlepsi. Motor na drugiej lokacie

img 8837 2021 06 09 113432 2021 06 16 194521

Powtórka z rozrywki – tak najkrócej można podsumować II rundę ćwierćfinału Drużynowych Mistrzostw Polski w jeździe na żużlu.

Środowe zmagania na torze przy al. Zygmuntowskich w Lublinie, podobnie jak we wtorek (15.06), zakończyły się zwycięstwem zespołu Arged Malesa Ostrów, który uzbierał 44 punkty.

Drugą lokatę, z dorobkiem 34 punktów, zajęli żużlowcy Motoru Lublin. W porównaniu z wczorajszym turniejem, miejscami zamieniły się dwa ostatnie zespoły. Tym razem na trzeciej pozycji uplasował się ROW Rybnik, a na czwartym Falubaz Zielona Góra.

W drużynie Motoru po 13 punktów zdobyli Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak, 5 Maksymilian Śledź, a 3 Jan Rachubik.

Tymczasem w Bydgoszczy rozpoczyna się właśnie 1. finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. W zawodach startuje jeden przedstawiciel Motoru Lublin – Duńczyk Mikkel Michelsen. Pierwotnie turniej miał się odbyć w sobotę, ale został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych.