Koniec mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Malwina Kopron ze złotym medalem

205708388 3196540777235902 5066872427566484312 n 2021 06 26 174820

W Poznaniu zakończyły się mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W ostatnim dniu zawodów złoto w rzucie młotem wywalczyła Malwina Kopron (na zdj.) z AZS-u UMCS-u Lublin z najlepszym tegorocznym wynikiem 75 m 42 cm, wyprzedzając o ponad metr Anitę Włodarczyk.

Na najwyższym stopniu podium stanęła także kobieca sztafeta 4×400 metrów AZS-u UMCS-u w składzie: Alicja Wrona, Wiktoria Drozd, Agata Wasiluk i Małgorzata Hołub-Kowalik.

Reprezentanci akademickiego klubu zdobyli jeszcze kolejne medale:

Izabela Paszkiewicz srebrny w biegu na 5 km. Jej czas to 16 min.05,50 sek. Dla zawodniczki pochodzącej z Terespola to etap przygotowań do startu w biegu maratońskim podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Również srebrno przypadło męskiej sztafecie 4×400 metrów w składzie : Mikołaj Kotyra, Cezary Mirosław, Maciej Hołub i Andrzej Jaros.

Czwarte miejsce w biegu na 200 metrów zajęła inna zawodniczka AZS-u UMCS-u Lublin.

Z dokonań lekkoatletów AZS-u UMCS-u jest bardzo zadowolony trener koordynator sekcji Paweł Danielczuk: – Cztery medale – mocny akcent na koniec dnia. Sztafety przypieczętowały ten start w Poznaniu. Generalnie jesteśmy zadowoleni, bo wygraliśmy klasyfikację medalową z gospodarzami. Chwała i podziękowania dla trenerów, którzy przygotowywali zawodników.

AZS UMCS z dorobkiem 5 złotych – 4 srebrnych i 2 brązowych krążków triumfował w klasyfikacji medalowej.

Agros Zamośc zakończył mistrzostwa z jednym złotym medalem po dyskwalifikacji sztafety 4×100 metrów, która początkowo była sklasyfikowana na 3. pozycji.

Oddajmy głos części medalistów. Jak swój występ podsumowała Paulina Guba, która już w pierwszym dniu wygrała pchnięcie kulą z najlepszym wynikiem w sezonie 18m 29 cm:

– Na to jedno pchnięcie się odnalazłam. W zasadzie miałam dwa starty przed mistrzostwami Polski. Tak naprawdę nie miałam gdzie startować. Brałam, co dał los, i jakoś sobie poradziłam.

Również w pierwszym dniu złoto w biegu na 1500 metrów wywalczył Marcin Lewandowski:

– Dość swobodnie poszło. Moją bronią na 1500 metrów jest szybkość z 800 metrów. Potwierdziłem to. Bardzo cieszę się z tego, jak swobodnie czułem się podczas biegu. Jestem na takim etapie kariery, że w końcu mogę cieszyć się i bawić bieganiem.

Już w środę (30.06) część lekkoatletów wystartuje w memoriale Ireny Szewińskiej.