Memoriał Kusocińskiego. Świetny występ Malwiny Kopron

orlenmemorialkusocinskiego malwinakopron fotmarekbiczyk 04 2021 06 20 193310

Grupa lubelskich lekkoatletów z regionu wystąpiła na Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie.

Po raz kolejny świetną formę potwierdziła Malwina Kopron z AZS-u UMCS-u Lublin. Brązowa medalistka mistrzostw świata z Londynu wygrała konkurs rzutu młotem z wynikiem 74 m 93 cm. Drugą Anitę Włodarczyk wyprzedziła o 1 metr i 34 centymetry.

Pozostali lekkoatleci lubelskiego klubu zajęli miejsca poza podium. W biegu na 400 m jako czwarta linię mety przekroczyła Małgorzata Hołub Kowalik z najlepszym w tym sezonie czasem 51.45 sek. Także czwarty był Oskar Stachnik w rzucie dyskiem. W pchnięciu kulą szóstą lokatę zajął Szymon Łukszo.

W akcji zobaczyliśmy też reprezentantów Agrosu Zamość. Dominik Kopeć zajął siódme miejsce w biegu na 100m , zaś rywalizację w rzucie młotem Arkadiusz Rogowski ukończył na 9 pozycji.