Mikkel Michelsen wiceliderem Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu

3551215 lg 3 2021 06 17 084052

Bardzo udany występ Mikkela Michelsena w 1. finale Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. Na torze w Bydgoszczy zawodnik Motoru Lublin zajął czwarte miejsce i został wiceliderem klasyfikacji generalnej cyklu.

Po zasadniczej części zawodów Duńczyk z dorobkiem 14 punktów plasował się na drugiej pozycji. Z kompletem 15 punktów prowadził Piotr Pawlicki, a do finału awansowali także rodak Michelsena Leon Madsen i Brytyjczyk Daniel Bewley.

W finale jadący agresywnie Michelsen spowodował upadek Madsena, za co został wykluczony. Powtórkę biegu wygrał właśnie Madsen, a na kolejnych miejscach przyjechali Pawlicki i Bewley.

Drugi finał odbędzie się w niemieckim Guestrow 26 czerwca. Potem żużlowcy zaprezentują się również 3 lipca w Gdańsku i tydzień później w Rybniku.