Mistrzostwa Polski: kolejne medale lubelskich lekkoatletów

204466295 3195776627312317 3100706969032513101 n 2021 06 26 001037

Trwa medalowa passa lekkoatletów AZS-u UMCS-u Lublin w mistrzostwach Polski rozgrywanych w Poznaniu. W drugim dniu zawodów złoty medal w rzucie dyskiem zdobyła Daria Zabawska z wynikiem 57 m 90 cm.

W biegu na 400 m przez płotki srebrny medal wywalczył Krzysztof Hołub, który czasem 50,94 sekundy ustanowił rekord życiowy.

Także srebro w chodzie na 10 km zdobył Rafał Fedaczyński.

Z kolei po brązowy medal w biegu na 400 metrów sięgnęła Małgorzata Hołub-Kowalik, uzyskując czas 51,77 sekundy. Szybsze był jedynie koleżanki z reprezentacyjnej sztafety: Natalia Kaczmarek i Justyna Święty-Ersetic. Tuż za podium, na czwartym miejscu w rzucie dyskiem uplasował się Oskar Stachnik.

Brązowy krążek wywalczyła także sztafeta 4×100 metrów Agrosu Zamość w składzie: Przemysław Adamski, Patryk Krupa, Michał Jakóbczyk i Dominik Kopeć.

Jutro (26.06) trzeci, ostatni dzień mistrzostw.