Wojciech Włodarczyk dołączył do drużyny LUK Politechniki Lublin

198733152 3190522144508345 4730776351100605452 n 2021 06 14 204110

Wojciech Włodarczyk został nowym siatkarzem LUK Politechniki Lublin. Mierzący 200cm 30-letni zawodnik gra na pozycji przyjmującego.

Miniony sezon spędził we włoskiej Serie A. Jego drużyna – Kieone Padwa zajęła przedostatnie miejsce w rozgrywkach. Dwa lata wcześniej bronił barw innego zespołu z Półwyspu Apenińskiego – Volley Castellana Grotte. Łącznie we Włoszech rozegrał 61 meczów, w których zdobył 564 punkty.

Włodarczyk ma za sobą także osiem sezonów w PlusLidze. Jego bilans na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce to 1521 punktów zdobytych w 173 meczach. Największe sukcesy święcił ze Skrą Bełchatów, z którą zdobył mistrzostwo i brązowy medal mistrzostw Polski.

Grał też w drużynie narodowej, z którą dwukrotnie triumfował w memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera.

Włodarczyk jest trzecim nowym zawodnikiem w kadrze beniaminka PlusLigi. Wcześniej LUK Politechnika Lublin poinformowała o transferach rozgrywającego Szymona Berezy i libero Szymona Gregorowicza.