Żużel: Lampart i Hampel w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski

img 4863 2021 06 03 204457 2021 06 10 074306

Dwóch żużlowców Motoru Lublin awansowało do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski.  W turniejach półfinałowych wystąpiło w sumie 5 zawodników lubelskiego klubu. W Krośnie 5. miejsce zajął Wiktor Lampart, a 6. Jarosław Hampel. Obaj zgromadzili po 10 pkt.

Krzysztof Buczkowski zdobył 8 pkt. i w dodatkowym biegu przegrał rywalizację o miejsce rezerwowego. Ostatecznie został sklasyfikowany na 8. pozycji. Najgorzej poszło Mateuszowi Cierniakowi, który z 6 punktami uplasował się na 11. lokacie. W drugim półfinale, który odbył się w Gnieźnie startował tylko jeden zawodnik lubelskich „Koziołków”. Dominik Kubera, który z 7 pkt. zajął 10. miejsce.

Inny żużlowiec Motoru – Mikkel Michelsen – zajął 6. miejsce w finale indywidualnych mistrzostw Danii rozegranym w Vojens. Jego dorobek to 9 pkt.