Do Białej Podlaskiej oficjalnie wróciło Wojsko Polskie. W uroczystym przekazaniu biało-czerwonej flagi dla 1. Warszawskiej Brygady Pancernej będącej częścią 18. Dywizji Zmechanizowanej uczestniczył wicepremier Jacek Sasin i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
CZYTAJ: „To kwestia rozwoju i polskiej racji stanu”. Wojsko wróciło do Białej Podlaskiej [FILM i ZDJĘCIA]
Siedemdziesięciu absolwentów klas mundurowych z województwa lubelskiego złożyło w Dęblinie przysięgę wojskową. Ukończyli oni trwającą 12 dni służbę przygotowawczą, a wcześniej przez trzy lata uczyli się żołnierskiego rzemiosła w placówkach oświatowych. Były to szkoły uczestniczące w programie „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”.
Ofiary rzezi wołyńskiej uczcili mieszkańcy Lublina. Najtragiczniejszym dniem był 11 lipca 1943 roku, który przeszedł do historii jako “krwawa niedziela”. Tego dnia oddziały UPA zaatakowały 99 miejscowości na Wołyniu.
CZYTAJ: „Rana jest wciąż niezagojona”. 78. rocznica zbrodni wołyńskiej
Ważna informacja dla lubelskich kierowców, bo szykują się spore utrudnienia. W weekend zostanie całkowicie zamknięta ulica Lipowa.
CZYTAJ: Kolejne utrudnienia w centrum Lublina. Na weekend zamykają Lipową
Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej odbędą się w sobotę (10.07) i niedzielę (11.07) w Wojciechowie. Wydarzenie wieńczy dwutygodniowe warsztaty dla młodych adeptów kowalstwa. Do Wojciechowa przyjadą w weekend kowale z całej Polski, którzy staną do konkursu kowalstwa artystycznego.
CZYTAJ: Podnieść poprzeczkę artyzmu. Święto kowalstwa w Wojciechowie
Legalnie działające obiekty hotelarskie, atrakcje turystyczne, a także wykaz usług przewodników – ruszył rządowy portal turystyczny turystyka.gov.pl.
CZYTAJ: Zajrzyj tu przed wyjazdem na wakacje. Ruszył rządowy portal turystyczny
W piątek 9 lipca na terenie przejścia granicznego z Ukrainą Zosin-Uściług uroczyście przekazano do użytkowania platformę wyjazdową z Polski, wybudowaną z programu Polska-Białoruś-Ukraina.
Aktualności Radia Lublin poprowadziła Marzena Lewandowska
Fot. pixabay.com