Gradobicie jakie przeszło w weekend w okolicach Zalesia w powiecie bialskim zniszczyło część upraw rolnych. Gmina wstępnie szacuje, że straty poniosło ponad 30 rolników zajmujących się produkcją rolną na szerszą skalę.
CZYTAJ: „Wygląda to katastrofalnie”. Grad zniszczył uprawy w powiecie bialskim
Pandemia, która wymusiła zdalną naukę i pracę, wpłynęła także na pogorszenie wzroku, a wizyta u okulisty wciąż wymaga skierowania od lekarza rodzinnego. Okuliści apelują o zniesienie tego wymogu.
Stowarzyszenie Aktywności Kulturalno-Społecznej „Otwieracz” realizuje w Lublinie projekt „Empaciaki”. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wzięły udział w warsztatach o niepełnosprawnościach. Pierwsze zajęcia odbyły się już dziś (19.07).
CZYTAJ: „Empaciaki”, czyli warsztaty dla dzieci na temat niepełnosprawności
Polacy, którzy zostali zaszczepieni pierwszą dawką szczepionki na COVID-19 poza granicami kraju, a chcą lub muszą przyjąć drugą dawkę w Polsce, mogą to zrobić. Problem pojawia się przy pobraniu certyfikatu covidowego, który zaświadcza, że są w pełni zaszczepieni. System widzi bowiem jedynie szczepienie, które odbyło się w Polsce.
Trwa 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W całej Polsce księża zwracają uwagę na bezpieczeństwo podczas jazdy, a także zbierają pieniądze na zakup środków transportu dla duszpasterzy podczas zagranicznych misji. Chodzi o „Akcję św. Krzysztof – 1 gr za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”.
CZYTAJ: Bezpieczeństwo na drodze i środki transportu dla misjonarzy. Trwa Tydzień św. Krzysztofa
Na terenie m.in. Nadleśnictwa Biłgoraj realizowany jest projekt „Restytucja i czynna ochrona głuszca w Puszczy Solskiej”. Jego celem jest utrzymanie zanikającej populacji głuszca i stworzenie warunków do jej odbudowy.
CZYTAJ: Głuszec – wizytówka Nadleśnictwa Biłgoraj
Śląscy policjanci i członkowie kazimierskiego stowarzyszenia „Wołyński Rajd Motocyklowy” będą współpracowali. Chodzi m. in. o porządkowanie polskich cmentarzy na Ukrainie. Wczoraj (18.07) podpisano porozumienie w tej sprawie, dziś (19.07) policjanci odwiedzili miejsca pamięci położone w powiecie puławskim.
Zakład Karny w Zamościu od wielu lat uczestniczy w programie ministerialnym „Praca dla więźniów”. Skazani wykonują pracę odpłatną, ale też nieodpłatną – na rzecz przedszkola, hospicjum i parafii.
CZYTAJ: „Praca dla więźniów”: resocjalizacja i nagroda za dobre sprawowanie
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. pixabay.com