Mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu. Wyniki zawodników z regionu

plywanie 3 1140x570 2021 07 19 095138

Na trzech pływalniach w kraju dobiegły końca zmagania w mistrzostwach Polski juniorów różnych kategorii wiekowych.

W ostatnim dniu zawodów w Oświęcimiu, gdzie rywalizowali juniorzy 15-letni, na podium stanęło dwoje przedstawicieli regionu. Gabriela Król z Wisły Puławy, ex-aeqo z Walerią Bubnowicz z Orki Grudziądz zdobyła złoto na 100m stylem dowolnym. Również na dystansie 100m, ale grzbietem, drugie miejsce zajął Błażej Paszkowski z Fali Kraśnik. W całych mistrzostwach Król zdobyła dwa złote medale, a Paszkowski dwa złote i dwa srebrne.

Czempionat juniorów 16-letnich odbywał się w Warszawie. W niedzielę (18.07) kolejnych pięć medali do swojego dorobku dorzucili reprezentanci AZS-u UMCS-u Lublin. Klara Kowalska wygrała rywalizację na 800m stylem dowolnym i 200m stylem motylkowym. W drugiej z wymienionych konkurencji trzecia była jej klubowa koleżanka Paulina Warchałowska. Ponadto srebrny medal na 1500m stylem dowolnym wywalczył Jakub Rynkiewicz, a brąz – także w stylu dowolnym, ale na dystansie 100m – przypadł Wojciechowi Sławackiemu. Również trzecie miejsce zajęła sztafeta akademickiego klubu 4X100m stylem zmiennym. Zarówno w klasyfikacji medalowej, jak i punktowej AZS UMCS Lublin zajął drugie miejsce.

Juniorzy 17- i 18-letni rywalizowali w Bydgoszczy. W niedzielę przedstawiciele naszego województwa zdobyli dwa brązowe medale. Byli to: Martyna Piesko z AZS-u UMCS-u Lublin na 100m grzbietem oraz Jakub Jakimiak z KS Narwal Międzyrzec Podlaski na 100m stylem dowolnym.