Z konsultacji w Klinice Endokrynologii Samodzielnego Szpitala Publicznego nr 4 przy ulicy Jaczewskiego w Lublinie mogą skorzystać osoby podejrzewające u siebie akromegalię. Akcja potrwa przez cały tydzień.
Akromegalia to rzadka, przewlekła choroba, która jest powodowana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu przez guzy przysadki mózgowej. Sprawia, że powiększają się dłonie i stopy, rosną organy wewnętrzne, rozszerzają się przerwy między zębami, powiększa się język.
CZYTAJ: Kluczowe jest wczesne rozpoznanie. Lubelski szpital pomoże diagnozować akromegalię
– Szybkie wykrycie choroby, to także możliwość szybkiego wdrożenia leczenia – mówi kierownik Kliniki Endokrynologii SPSK 4 w Lublinie, profesor Beata Matyjaszek-Matuszek. – Leczenie akromegalii ma na celu zmniejszenie umieralności, związanej z powikłaniami choroby i oczywiście poprawę jakości życia pacjenta. Podstawową metodą leczenia jest leczenie operacyjne, czyli operacyjne usunięcie guza, jednak nie typową drogą, ale przez zatokę klinową. Mamy do wyboru bardzo nowoczesną, innowacyjną metodę, dużo mniej obciążającą pacjenta, bez otwierania jego czaszki.
Z konsultacji i porad w Klinice Endokrynologii SPSK 4 przy ulicy Jaczewskiego 8 w Lublinie można skorzystać od poniedziałku (19.07) do piątku (23.07). Nie trzeba mieć skierowania.
MaK / opr. ToMa
Fot. archiwum