Udany start juniorów z regionu na pływackich mistrzostwach Polski

switkowski 2020 06 28 000343 1140x570 2021 07 17 122729

Udane starty pływaków z regionu na mistrzostwach Polski juniorów młodszych do lat 15 i 16.

W Oświęcimiu, gdzie rywalizują 15-latkowie, dwukrotnie na podium stawał już Błażej Paszkowski. Zawodnik Fali Kraśnik zwyciężył na 200m grzbietem, a na 100m motylkiem był drugi. Ponadto złoty medal na 400m stylem zmiennym wywalczyła Gabriela Król z Wisły Puławy.

Na czempionacie 16-latków w Warszawie brylują reprezentanci AZS-u UMCS-u Lublin, którzy po dwóch dniach zawodów mają już na koncie 8 krążków. Mistrzynią kraju na 1500m stylem dowolnym została Klara Kowalska. Ta sama zawodniczka zdobyła srebro na 400m stylem zmiennym. W tej samej konkurencji wśród chłopców drugi był Piotr Tomaszewski. Także drugie miejsce na 800m stylem dowolnym zajął Jakub Rynkiewicz. Dwa brązowe medale w indywidualnych konkurencjach wywalczył Wojciech Sławacki – trzeci na 50 i 200m stylem dowolnym. Dorobek lubelskich pływaków uzupełniają dwa srebra sztafet: 4X200m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców.

Na obu basenach rywalizacja potrwa do niedzieli (18.07).