W Zamościu w nocy z niedzieli (01.08) na poniedziałek (02.08) nieznany sprawca podpalił mobilny punkt szczepień i pomieszczenie piwniczne sanepidu. Policja szuka sprawcy. Funkcjonariusze sprawdzają każdą informację, a minister zdrowia Adam Niedzielski wyznaczył 10 tysięcy nagrody dla osoby, która wskaże osobę odpowiedzialną za podpalenia.
CZYTAJ: Podpalenie punktu szczepień w Zamościu. Mieszkańcy oburzeni, policja szuka sprawcy
Zbiórka na leczenie dwuletniej Niny Słupskiej jest już na finiszu. Po ponad pół roku od rozpoczęcia akcji udało się uzbierać ponad 8 milionów złotych.
CZYTAJ: Zbiórka dla Niny na ostatniej prostej. Trwa walka o terapię genową dla chorej dziewczynki
Na taki dzień igrzysk olimpijskich czekaliśmy od ich początku. Cztery medale zdobyli dziś reprezentanci Polski startujący w Tokio.
CZYTAJ: Wtorek na igrzyskach w Tokio: cztery medale Polaków, porażka siatkarzy
120 lat temu, 3 sierpnia 1901 roku, urodził się kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, wybitny mąż stanu, obrońca praw człowieka, Kościoła i narodu, uważany za jednego z największych Polaków XX wieku.
CZYTAJ: 120 lat temu urodził się kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia
W Białej Podlaskiej oficjalnie oddano do użytku trzeci odcinek przebudowanej ulicy Warszawskiej. Tym samym zakończył się remont ulicy na całej jej długości. Podczas prowadzonych prac wycięto ponad 160 drzew. Wycinka wywołała spore kontrowersje.
CZYTAJ: Biała Podlaska: kontrowersje wokół przebudowy ul. Warszawskiej. Wycięto ponad 160 drzew
XIX Marsz Szlakiem Legionów Józefa Piłsudskiego wyruszył z Lublina do Jastkowa. Wydarzenie upamiętnia 106. rocznicę zakończenia bitwy pod Jastkowem, którą stoczyły pododdziały Legionów Polskich z wojskami rosyjskimi.
CZYTAJ: 106. rocznica zakończenia bitwy pod Jastkowem: XIX Marsz Szlakiem Legionów Józefa Piłsudskiego
W Szczebrzeszynie trwa Festiwal Stolica Języka Polskiego. Miasteczko, które rozsławił wierszem Jan Brzechwa, na początku sierpnia przemienia się w stolicę języka. To doskonała okazja, by o języku porozmawiać z językoznawcami i uczestnikami festiwalu.
CZYTAJ: „Język polski jest trudny”. Festiwal w Szczebrzeszynie edukuje językowo i literacko
Zwiedzanie żydowskiego Lublina, spektakle, a także koncerty znanych zespołów – w Lublinie rozpoczęła się II edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej – Lubliner Festival.
CZYTAJ: Rozpoczął się Lubliner Festival. Wielkie święto kultury żydowskiej w Lublinie
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. Piotr Michalski