Chełmscy ratownicy medyczni protestują. Domagają się podwyżki płac. Drugim ich postulatem jest dodatek za pracę w niedziele, święta i w porze nocnej oraz dodatek wyjazdowy.
CZYTAJ: Protest ratowników medycznych w Chełmie
To ostatni dzwonek aby się zaszczepić – alarmują epidemiolodzy. Trwa walka z czasem – czwarta fala koronawriusa przed nami, a zwiększona liczba zachorowań przewidywana jest już we wrześniu.
CZYTAJ: To nie koniec pandemii. Epidemiolodzy apelują o zachowanie ostrożności
Być może już niedługo pracodawca będzie mógł sprawdzić czy dany pracownik został zaszczepiony. Trwają prace nad zmianami przepisów w tym zakresie. Ministerstwo Zdrowia, które współtworzy ten projekt tłumaczy, że chodzi np. o to, by do kontaktu z klientami byli kierowani zaszczepieni pracownicy, a niezaszczepieni mogli zostać oddelegowani do innych zadań.
CZYTAJ: Pracodawca będzie mógł sprawdzić czy pracownik jest zaszczepiony? Projekt budzi kontrowersje
Samorządy w województwie lubelskim mogły wydać 50 milionów złotych na przebudowę i doświetlenie przejść dla pieszych, a tym samym poprawę bezpieczeństwa. Wydały… mniej niż 10 procent tej sumy.
CZYTAJ: „Pieniądze są, chętnych na razie brak”. Miliony na przejścia dla pieszych wciąż niewykorzystane
Kontrowersje wokół budowy stawów rybnych w Pereszczówce w powiecie bialskim. Część mieszkańców tej miejscowości oraz pobliskich wsi uważa, że pod przykrywką ich budowy, prowadzona jest nielegalna kopalnia kruszywa.
CZYTAJ: Pereszczówka: kontrowersje wokół budowy stawów rybnych
W Polsce przybywa Kół Gospodyń Wiejskich. Obecnie jest ich ponad 10 tysięcy. – Kobiety działające w nich strzegą tradycji, a także są liderkami lokalnych społeczności i animatorkami życia swoich lokalnych wspólnot – mówiła podczas wizyty w gminie Gościeradów Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda.
CZYTAJ: „To kuźnie nowych wiejskich elit”. Koła Gospodyń Wiejskich rosną w siłę
Dostępność w Lublinie z roku na rok się poprawia – mówią osoby z niepełnosprawnością. Jednak, jak twierdzą, są jeszcze rzeczy, które można zmienić.
CZYTAJ: Lublin staje się coraz bardziej przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami
Dobra wiadomość dla miłośników grzybów. Powoli zaczęły się one pojawiać w lubelskich lasach. Choć, jak mówią sprzedawcy, na prawdziwy wysp trzeba jeszcze poczekać.
CZYTAJ: Na grzyby! Zbliża się prawdziwy wysyp
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. Małgorzata Łobejko