Górnik Łęczna na razie bez zwycięstwa. Nieudane spotkanie z Wartą Poznań

pm leczna 060821 014 2021 08 06 225858

Piłkarze Górnika Łęczna wciąż bez zwycięstwa w ekstraklasie. W 3. kolejce rozgrywek drużyna trenera Kamila Kieresia przegrała z Wartą Poznań 0:4.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Górnik Łęczna – Warta Poznań

Katastrofalne błędy w obronie zadecydowały o drugiej w sezonie porażce łęcznian. W 17. minucie Adrian Cierpka nie zdołał zatrzymać Milana Corryna, a Belg zagrał na czystą pozycję do Adama Zrelaka. W sytuacji sam na sam z Maciejem Gostomskim Słowak zachował zimną krew i dał poznaniakom prowadzenie. Usatysfakcjonowana wynikiem Warta oddała Górnikowi inicjatywę, ale schematyczne ataki gospodarzy rozbijały się o szczelną defensywę ekipy Piotra Tworka i do końca pierwszej połowy nic już się nie wydarzyło.

Tuż po wznowieniu gry skórę gospodarzom uratował Gostomski, który fantastyczną paradą sparował piłkę po uderzeniu Mateusza Czyżyckiego. W 52. minucie golkiper Górnika był już jednak bezradny. Fatalną stratę  na 30 metrze przed własną bramką zanotował Tomasz Midzierski, a formalności dopełnił Corryn. 9. minut później ten sam zawodnik po rzucie rożnym podwyższył na 3:0. W doliczonym czasie gry czwartym gole gospodarzy dobił Jan Grzesik.