Kolejne polskie złoto na paraolimpiadzie. Piotr Kosewicz najlepszy w rzucie dyskiem

kosewicz 4 2021 08 29 153611

Piotr Kosewicz został w Tokio mistrzem paraolimpijskim w rzucie dyskiem w kategorii F52. Polak uzyskał w najlepszej próbie odległość 20,02 m. Drugie miejsce zajął Chorwat Velimir Šandor (19,98 m), a podium uzupełnił reprezentant Indii Vinod Kumar (19,91 m). Na 5. pozycji został sklasyfikowany Rafał Rocki (19,51 m), a tuż za nim uplasował się Robert Jachimowicz (19,49 m).

To drugie złoto w niedzielę 29 sierpnia na tokijskiej paraolimpiadzie. Wcześniej medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył Patryk Chojnowski w tenisie stołowym.

Polacy wywalczyli już 11 medali podczas zawodów w stolicy Japonii – trzy złote, dwa srebrne i 6 brązowych. Igrzyska paraolimpijskiej potrwają do 5 września.

CZYTAJ: Paraolimpiada w Tokio: tenisista stołowy Patryk Chojnowski zdobył złoty medal