Remont szkoły Vetterów się przedłuży. Uczniowie trafią do siedzib zastępczych

vetter budynek 2021 08 11 181621

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów nie wrócą we wrześniu na Bernardyńską. Remont placówki przedłuży się.

– Miasto podpisało umowę z wykonawcą stolarki drzwiowej dla Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów. Firma ma czas na wykonanie drzwi do 15 września – mówi Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego ratusza. – Prototyp drzwi powinien zostać przekazany nam jeszcze w tym tygodniu. W związku z wykonywanymi pracami związanymi z wymianą drzwi, termin zakończenia wszystkich prac przez generalnego wykonawcę został wydłużony do 30 września, ponieważ wykonawca będzie zobowiązany między innymi do wykonania obróbek po montażu. Obecnie w szkole trwają drobne prace wykończeniowe oraz porządkowe. Miasto zawarło również aneks z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowanie projektu. W związku z tym termin za rozliczenia całego projektu przebudowy Zespołu Szkół Ekonomicznych został wydłużony do końca roku.

– Remont objął bardzo duży zakres prac, nawet większy niż się spodziewaliśmy przygotowując projekt – mówi Marzenna Modrzewska-Michalczyk, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie. – Wymieniano m.in. system kanalizacyjny, elektryczny, przebudowano system sanitariatu, drogi ewakuacyjne, ocieplono i przebudowano poddasze szkoły, przystosowując je do celów dydaktycznych, przełożono dach, wykonano elewację zewnętrzną. Wszystkie te prace były wykonywane pod nadzorem konserwatora zabytków. Wobec tego był to dosyć trudny remont. Wszystkie zabytkowe elementy budynku zostały zachowane i to właśnie pod kierunkiem konserwatora zabytków. Były również różne niespodzianki – niektóre prace trzeba było wykonać w szerszym niż sądzono zakresie.

– Praca Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów w miesiącu wrześniu i ewentualnie w kolejnych, jeśli zaistnieje taka konieczność w związku z trwającą przebudową, będzie zorganizowana tak, jak w ubiegłym roku szkolnym. Uczniowie poszczególnych kierunków Technikum Ekonomicznego oraz XVI LO pobierać będą naukę w siedzibach zastępczych Zespołu Szkół Ekonomicznych – podkreśla Monika Głazik.

– Jeżeli chodzi o rekrutację, to naprawdę ani w ubiegłym roku, ani w tym ten remont nie miał wpływu na ilość przyjętych kandydatów, dlatego że mamy wypełnione wszystkie klasy, te, które planowaliśmy, i nabór jest pełny – mówi Marzenna Modrzewska-Michalczyk. – Podobnie z egzaminami. Zarówno egzaminy maturalne, jak i zawodowe, też nie były w jakiś stopniu zależne od trudności, ponieważ taki sam praktycznie poziom osiągnęliśmy w poprzednich latach, jak i teraz przez te dwa kolejne lata zdawania matury czy egzaminów zawodowych.

Remont trwa od jesieni 2019 roku. Pierwotnie zakładano, że prace zakończą się w październiku ubiegłego roku.

Gmach szkoły wzniesiono w 1907 r. Jest wpisany do rejestru zabytków.

Uczniowie poszczególnych kierunków Technikum Ekonomicznego oraz XVI Liceum Ogólnokształcącego pobierać będą naukę w siedzibach zastępczych ZSE:

– XVI Liceum ogólnokształcące – w budynku VII Liceum Ogólnokształcącego ul Farbiarska 8,
– Technik ekonomista – w budynku Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji al. Racławickie 5 oraz w budynku Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego al. Racławickie 7,
– Technik informatyk – w budynku Zespołu Szkół Samochodowych ul. Długosza 10a,
– Technik hotelarstwa – w budynku Szkoły Podstawowej nr 26 ul. Krochmalna 29,
– Technik organizacji turystyki – w budynku Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego przy ul. Narutowicza 32a,
Sekretariat szkoły oraz dyrektor w chwili obecnej mieszczą się w budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul Farbiarskiej 8. Lokalizacja ta może ulec zmianie.

LilKa/ opr. DySzcz

Fot. zsek.lublin.eu

Exit mobile version