Tour de Pologne: Niemiec Nikias Arndt wygrał w Bielsku-Białej

net 21813284 2021 08 13 185310

Niemiec Nikias Arndt wygrał w Bielsku-Białej piąty etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski z ekipy INEOS Grenadiers zajął w 11. miejsce.

CZYTAJ: Portugalczyk Joao Almeida wygrał czwarty etap Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski na czwartym miejscu

CZYTAJ: Tour de Pologne: Almeida najlepszy na trasie z Zamościa do Przemyśla, Kwiatkowski czwarty

Niemiec na finiszu wyprzedził Słoweńca Mateja Mohoriča (Bahrain – Victorious) i Włocha Stefano Oldaniego (Lotto Soudal). Kolarze pokonali w piątek 173 kilometrów górzystej trasy ze startem w Chochołowie.

Liderem pozostaje Portugalczyk Joao Almeida (Deceuninck-Quick Step), który ma 2 sekundy przewagi nad Mohoričem i 14 sekund nad Włochem Diego Ulissim (UAE – Team Emirates). Kwiatkowski jest czwarty ze stratą 21 sekund.

CZYTAJ: Tour de Pologne: Gaviria najszybszy w Rzeszowie, Kwiatkowski dziewiąty

CZYTAJ: Tour de Pologne: Niemiec Phil Bauhaus wygrał pierwszy etap

W sobotę (14.08) 6. etap, kluczowy dla losów wyścigu – niespełna 18-kilometrowa jazda indywidualna na czas w Katowicach.