Medycy ze Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie apelują do pacjentów i ich rodzin o szczepienie się przeciw COVID-19. Specjaliści zaznaczają, że przy obniżonej odporności oraz innych chorobach przewlekłych występuje zwiększone ryzyko ciężkiego przebiegu koronawirusa.
CZYTAJ: Dlaczego warto się szczepić? Wielu ciężkich zachorowań na COVID można uniknąć
Szczepieniobus wyjedzie na ulicę Lublina. Wojewoda, władze miasta i lubelskie uczelnie łączą swoje siły w walce z pandemią COVID-19. W ramach podpisanej w poniedziałek 27 września umowy o współpracy ruszy akcja „Akademicki przystanek szczepienie”.
CZYTAJ: Lublin: „Przystanek szczepienie”. Wojewoda, miasto i uczelnie razem w walce z pandemią
Stanowisko o „wprowadzeniu ideologii LGBT do wspólnot samorządowych” zostało w poniedziałek zmienione przez Sejmik Województwa Lubelskiego.
CZYTAJ: Lubelskie: Sejmik zmienił stanowisko ws. „ideologii LGBT”
Trwają migracje łosi. W związku z tym eksperci apelują o ostrożność na drogach. Tylko w nocy z niedzieli (26.09) na poniedziałek (27.09) w naszym regionie doszło do dwóch bardzo groźnych wypadków z udziałem łosi, które wtargnęły na jezdnię.
CZYTAJ: Tragiczne zderzenie z łosiem. Migracje zwierząt przyczyną groźnych wypadków
Hodowcy gęsi z Korczówki w powiecie bialskim domagają się od służb weterynaryjnych wypłaty odszkodowania za wybite ptaki.
CZYTAJ: „Była to dla nas klęska”. Hodowcy gęsi domagają się odszkodowania za wybite stado
Kupili maszynę za dwa miliony złotych do przetwarzania odpadów biodegradowalnych, ale nie można z niej w pełni korzystać, bo do brązowych pojemników trafiają niewłaściwe śmieci. To problem Zakładu Usług Komunalnych w Puławach, którego przedstawiciele apelują o stosowanie się do zasad segregacji.
CZYTAJ: Problem z segregacją odpadów w Puławach. Na co zwracać uwagę przy sortowaniu śmieci?
Parafia Świętego Brata Alberta w Zamościu zbiera makulaturę na budowę studni w Burkina Faso, na placu przed kościołem stoi olbrzymi kontener.
CZYTAJ: Woda za makulaturę. Zamojska parafia zbiera makulaturę, żeby budować studnie w Afryce
Czołowi przedstawiciele branży turystycznej rozmawiali w Chełmie o przyszłości usług oraz wykluczeniu w turystyce. W ten sposób uczczono Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki.
CZYTAJ: Ku turystyce niewykluczającej. Przedstawiciele branży spotkali się w Chełmie
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. Iwona Burdzanowska