Chełm chce dwukrotnie powiększyć swoją powierzchnię. Chodzi o potencjalne tereny inwestycyjne. Z tego faktu nie są zadowoleni mieszkańcy okolicznych sołectw, które miałyby wejść w nowe granice administracyjne miasta.
CZYTAJ: Nie chcą do Chełma. Miasto planuje powiększyć swój teren o okoliczne miejscowości
Branżowa Szkoła I Stopnia w Szczebrzeszynie kształci uczniów w klasach patronackich m.in. w branży motoryzacyjnej. W inauguracji jednej z takich klas brał udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
„Fachowiec jest na wagę złota”. Klasy patronackie przyszłością kształcenia zawodowego [ZDJĘCIA
Wsparcie dla osób z autyzmem począwszy od wieku dziecięcego do dorosłości – takie zadania stawia sobie Stowarzyszenie „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej, które otworzyło w piątek 24 września kolejne obiekty Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. To mieszkania treningowe dla dorosłych, szkoła przysposabiająca do pracy oraz środowiskowy dom samopomocy.
CZYTAJ: „To przyszłość dla naszych dzieci”. Kolejna część Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem otwarta
W sobotę 25 września w Lublinie rozpocznie się III Synod Archidiecezji Lubelskiej. Poprzednie takie wydarzenie miało miejsce 35 lat temu. Uczestnicy Synodu będą rozmawiać między innymi o tym, jak przyciągnąć młodych do Kościoła, o roli Kapłana w kościele czy na temat życia konsekrowanego.
CZYTAJ: „Kościół jako dom i szkoła komunii”. W sobotę rozpoczyna się III Synod Archidiecezji Lubelskiej
Przyrodnicy apelują, by pomagać jeżom w okresie jesienno-zimowym. – Jesień to czas, kiedy te zwierzęta potrzebują szczególnej opieki. – mówi lekarz weterynarii, Sylwia Sajdak z Katedry Epizootiologii i Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
CZYTAJ: „Te zwierzęta potrzebują szczególnej opieki”. Sezon na pomoc jeżom
Aleja Lubelskiej Nauki, międzynarodowe sympozjum dla młodych naukowców, noblista i wielu znakomitych gości na XVII Lubelskim Festiwalu Nauki. Uczelnie oraz kilkadziesiąt instytucji współtworzących wydarzenie, udostępniły uczestnikom blisko 1350 projektów. Gospodarzem festiwalu był UMCS.
CZYTAJ: 1350 projektów, rekord Polski i Noblista. Za nami wielkie święto lubelskiej nauki
Kompleksowe leczenie pacjentów onkologicznych było tematem konferencji naukowej techników medycznych radioterapii zorganizowanej w Lublinie. Eksperci podkreślają, jak ważna jest dla pacjentów możliwość pełnej diagnostyki i leczenia w jednym miejscu.
CZYTAJ: W leczeniu onkologicznym kluczowa jest kompleksowość
Program po 17.00 poprowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. Urząd Gminy Chełm / nadesłane