AZS UMCS Lublin drużynowym mistrzem Polski w lekkiej atletyce [ZDJĘCIA]

kra 6919 2021 09 04 023134

Na stadionie przy alei Piłsudskiego w Lublinie zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Mistrzowski tytuł sprzed roku obronił AZS UMCS Lublin. Reprezentanci lubelskiego klubu triumfowali w siedmiu z 21 rozegranych konkurencji.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Drużynowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Zawody zakończyły się pięknym akcentem. Sztafeta mieszana 4×400 metrów AZS UMCS-u Lublin zajęła pierwsze miejsce. Na trzeciej zmianie pobiegł kończący sportową karierę Andrzej Jaros, a na czwartej Małgorzata Hołub-Kowalik nie dała się już doścignąć mężczyznom. Ale jeszcze przed sztafetą akademicki klub z Lublina był pewien powtórzenia sukcesu i zdobycia tytułu mistrza Polski.

Występem w sztafecie mieszanej 4×400 metrów karierę zakończył Andrzej Jaros: – To były bardzo wzruszające chwile. Kiedy usłyszałem, jak mi kibicowali na ostatniej prostej, aż przyspieszyłem na ostatnich metrach, co na tym dystansie rzadko się zdarza. Lepszego zakończenia kariery nie mogłem sobie wyobrazić.

W mistrzowskiej ekipie pierwszoplanowe role odgrywały medalistki olimpijskie z Tokio Małgorzata Hołub-Kowalik i Malwina Kopron. Hołub-Kowalik na swoim koronnym dystansie 400 m, uzyskując czas 52,65, aż o 4 sekundy wyprzedziła drugą Weronikę Bartnowską z AZS AWF Warszawa. Kopron na rodzinnej Lubelszczyźnie też nie dała szans rywalkom wynikiem 71,75 m w rzucie młotem, wyprzedzając Katarzynę Furmanek z Podlasia (63,34).

Lubelscy akademicy o 20 pkt wyprzedził Podlasie Białystok. Zawodnikiem tego klubu jest mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki, który tym razem rzucał poniżej 80 metrów: – Formy nie ma, ale cieszę się, że zdobyłem 8 punktów dla drużyny.

Trzecie miejsce zajął AZS AWF Warszawa. Reprezentujący ten klub mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej Dariusz Kowaluk, pochodzący z Komarówki Podlaskiej w powiecie radzyńskim, wygrał zarówno „swoje” 400 m czasem 46,44 s, jak i bieg na 100 m – 10,50 s.

Olimpijka Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków) zwyciężyła w biegu płotkarskim na 100 m, pokonując ten dystans w czasie 13,06.

W rywalizacji kulomiotek Klaudia Kardasz (Podlasie) wynikiem 17,29 wyprzedziła Paulinę Gubę (AZS UMCS) – 16,08.

Z innych wyników na uwagę zasługuje 2,20 m Norberta Kobielskiego z Agrosu Zamość w skoku wzwyż.