Grad medali młodych zapaśniczek

cement 2021 09 27 194111

3 złote, 3 srebrne i 5 brązowych medale to plon startu zapaśniczek z województwa lubelskiego w Pucharze Polski juniorek, który odbył się w Warszawie.

Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki Cementu Gryfa Chełm:  Olha Padoshyk w kategorii do 59 kg i Urszula Piotrowska do 76 kg oraz Alicja Nowosad z Olimpijczyka Chełm w wadze do 62 kg.

Srebrne krążki wywalczyły:Anastasiia Lebedieva i Daniela Tkachuk z Cementu oraz Regina Watras z Sokoła Lublin.

Z kolei brązowe medale zdobyły: Monika Białach i Katarzyna Stosio z Armat Stoczek Łukowski, Danuta Lisiewicz i Małgorzata Małek z Cementu oraz Dominika Buss z Sokoła.

Lubelskie zwyciężyło w klasyfikacji województw.

W Warszawie Pucharze Polski juniorów rywalizowali również zapaśnicy stylu wolnego. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy LMKS-u Krasnystaw: Kacper Golec, Hubert Haładyj i Konrad Ilczak.