Memoriał Kamili Skolimowskiej: drugie miejsce Malwiny Kopron

kopron 2021 09 05 201120

Trzy reprezentantki AZS-u UMCS-u Lublin wystąpiły w 12. edycji lekkoatletycznego Lotto Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Malwina Kopron (na zdj.) była druga w konkursie rzutu młotem. Rezultat osiągnięty przez brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich jednoznacznie pokazuje jednak, że szczyt formy zawodniczka ma już za sobą. W najlepszej próbie osiągnęła 69 m 75 cm i o 13 cm przegrała z Nastassią Maslavą z Białorusi.

W biegu na 400 m z czasem 52 sekundy 14 setnych jako czwarta finiszowała Małgorzata Hołub-Kowalik. Wygrała Natalia Kaczmarek, która dystans pokonała w 50 sekund i 70 setnych.

W konkursie pchnięcia kulą ostatnie, szóste miejsce przypadło Paulinie Gubie, która w jedynej mierzonej próbie uzyskała 16 m 51 cm.

Zawody na Stadionie Śląskim w Chorzowie obejrzało około 25 tysięcy widzów.