MKS zwycięski u siebie. Szarpany mecz lubelskich szczypiornistek [ZDJĘCIA]

mks 2021 09 17 210243

Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Perły Lublin zmierzyły się z Młynami Stoisław Koszalin w pierwszym w tym sezonie meczu PGNiG Superligi na własnym boisku. Lublinianki wygrały spotkanie 23:18.

Do przerwy lubelski zespół prowadził 15:9. Na początku II połowy w grze szczypiornistek MKS-u nastąpił jednak przestój i drużyna z Koszalina zdołała doprowadzić do stanu 18:15. Ale później zaczął się znów okres dobrej gry lublinianek, które szybko odskoczyły na 21:15. Ale wkrótce jednak w grze MKS-u coś się zacięło i wyraźnie spadła skuteczność w ataku. Stąd niezbyt wysoka wygrana.

ZOBACZ ZDJĘCIA: MKS FunFloor Perła Lublin – Młyny Stoisław Koszalin

Mimo zwycięstwa Kinga Achruk przyznała, że lubelska drużyna popełniła zbyt dużo błędów: – Oczywiście skupiamy się przede wszystkim na sobie i swojej grze. Myślę, że zdarzyły się błędy, które powinnyśmy wyeliminować. Trzy punkty na pewno cieszą i musimy to zapamiętać, ale też wyciągnąć wnioski i w następnym spotkaniu nie popełniać już błędów.

Najwięcej bramek: dla Perły – Oktawia Płomińska i Romana Roszak po 5, Jaqueline Anastácio 4, Kinga Achruk 3; dla Młynów – Hanna Rycharska, Gabriela Haric i Martyna Żukowska po 3.