Motor Lublin wicemistrzem Polski na żużlu

img 5543 2021 09 26 210653

Żużlowcy Motoru Lublin zdobyli tytuł wicemistrzów Polski. W rewanżowym meczu finału PGE Ekstraligi „Koziołki” przegrały na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu z miejscową Betard Spartą 40:50. W czwartek w Lublinie był remis po 45, a zatem w dwumeczu rywale okazali się lepsi o 10 punktów.

Kluczowa dla dzisiejszego spotkania była czwarta seria startów. Jeszcze po dziesiątym biegu Motor prowadził 31:29, ale po kosmetyce toru przegrał kolejne trzy gonitwy 1:5, 2:4 i ponownie 1:5, co sprawiło, że kwestia mistrzostwa rozstrzygnęła się już przed biegami nominowanymi.

Punkty dla Motoru zdobyli: Michelsen 13, Kubera 10, Hampel 7, Lampart 5, Buczkowski 3 i Cierniak 2.

Motor po raz drugi w historii zdobył srebrny medal mistrzostw Polski. Poprzedni taki sukces lubelskiej drużyny miał miejsce 30 lat temu.

Brązowy medal tegorocznych drużynowych mistrzostw Polski wywalczyli żużlowcy Stali Gorzów Wielkopolski, pokonując Unię Leszno 49:41.