Pierwsza runda finału DMPJ: żużlowcy Włókniarza Częstochowa najlepsi. Motor na drugim miejscu

img 7199 2021 07 25 212812 1140x570 2021 09 13 191755

Juniorzy Bocar Włókniarza Częstochowa, zdobywając 40 punktów, wygrali zaległą 1. rundę finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, która odbyła się na torze przy al. Zygmuntowskich w Lublinie. W zespole częstochowian prym wiedli Jakub Miśkowiak oraz Mateusz Świdnicki.

O zwycięstwie częstochowian zdecydował ostatni – 20. bieg, którym Jakub Miśkowiak pokonał Mateusza Cierniaka.

Tylko o punkt gorsi byli młodzieżowcy Motoru Lublin. Najwięcej punktów dla „koziołków” zdobyli Mateusz Cierniak i Wiktor Przyjemski – po 13. 10. punktów zdobyła Wiktor Lampart, a 3. Jan Młynarski. Lampart może mówić o sporym pechu, ponieważ zaliczył jeden defekt na punktowanej pozycji.

Trzecie miejsce zajęli młodzieżowcy Lokomotiv Jauniba Daugavpils, a czwarte Arged Malesy Ostrów.