Piłka nożna: porażka młodzieżówki na Arenie Lublin

bq8v0688 2021 09 08 123737

Arena Lublin znów gościła młodzieżową reprezentację Polski do lat 21. Tym razem lubelski obiekt nie okazał się jednak szczęśliwy dla naszych piłkarzy, którzy wskutek koszmarnych błędów w 2. kolejce eliminacji do mistrzostw Europy U-21 przegrali ze swoimi rówieśnikami z Izraela 1:2.

Spotkanie podsumowuje selekcjoner biało-czerwonych Maciej Stolarczyk:

Polacy prowadzili od 7. minuty po golu Kacpra Smolińskiego. W 32. minucie doszło do wyrównania po samobójczym trafieniu Sebastiana Walukiewicza. Wynik bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego w 49. minucie ustalił Eden Karzev.

Po dwóch kolejkach gier na czele grupy są Niemcy i Izrael, którzy zdobyli komplet 6 punktów. Po 3 mają reprezentacje Węgier i Polski, które zagrają ze sobą 8 października. Stawkę z zerowym dorobkiem zamykają Łotwa i San Marino.

Bezpośredni awans na mistrzostwa, które w 2023 roku odbędą się w Gruzji i Rumunii uzyskają tylko zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna spośród tych, które zajmą drugie lokaty. Pozostałych osiem zespołów plasujących się na drugich pozycjach powalczy w barażach o cztery dodatkowe miejsca na Euro.