Ważne zwycięstwo lubelskich szczypiornistek. MKS Perła Lublin wygrał z Zagłębiem Lubin

bq8v3823 2021 09 28 211344

Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Perły Lublin w szlagierowym meczu 5. kolejki PGNiG Superligi zmierzyły się z Zagłębiem Lubin. Po wielu miesiącach czekania lubelska drużyna wygrała z Zagłębiem Lubin 31:22.

ZOBACZ ZDJĘCIA: MKS FunFloor Perła Lublin – Zagłębie Lubin

Dziś rywalki nie miały najmniejszych szans. Tylko na początku spotkania Zagłębie prowadziło 2:0, ale potem inicjatywę przejęły lublinianki. To one w 11. minucie prowadziły 6:3, a po pierwszej części spotkania wygrywały 13:10. Na początku drugiej połowy wyprowadziły cios – w ciągu 5 minut odskoczyły na 7 bramek i już nie roztrwoniły tej różnicy. W pewnym momencie, na 13 minut przed końcem, ich przewaga wynosiła nawet 9 goli. Było już wiadomo, że będą cieszyły się z tego jakże ważnego zwycięstwa.

Warto wspomnieć o świetnej grze w obronie, dobrej postawie Weroniki Gawlik i niesamowitej Romanie Roszak. Jednak wszystkie zawodniczki włożyły dziś wiele wysiłku w odniesienie zwycięstwa