Złote MHz dla Przyjaciół Radia Lublin [WIDEO i ZDJĘCIA]

janiszek 2021 09 30 222525

Statuetki Złotych MHz otrzymali dziś (30.09) kolejni Przyjaciele Polskiego Radia Lublin. W ten sposób nasza rozgłośnia dziękuje osobom i instytucjom za wsparcie i współpracę.

Nagroda Złotego MHza przyznawana jest od 2018 roku za wsparcie w wypełnianiu misji publicznego nadawcy. Nagrodę Złotego MHza otrzymali Jacek Janiszek, wiceprezes Grupy Azoty Puławy oraz firma Emitel S.A, w imieniu której statuetkę odebrał Maciej Staszak, wiceprezes Zarządu spółki.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Gala V Festiwalu Reportażu w Lublinie i wręczenia Złotych MHz dla Przyjaciół Radia Lublin

– Kiedy pięć lat temu ponownie zostałem prezesem Radia Lublin zauważyłem, że sala naszego Studia Muzycznego jest taka pusta. Oczywiście odbywały się tu jakieś koncerty, ale nie za bardzo się tu działo. I wtedy wpadłem na pomysł, żeby w tym miejscu koncerty odbywały się na wzór Studia im. Agnieszki Osieckiej w Trójce; żeby odbywały się co tydzień i na antenie Radia Lublin. Ale wystąpił pewien problem, bo do tego są oczywiście potrzebne pieniądze.  I wtedy pojawił się przyjaciel Radia Lublin, Jacek Janiszek. Powiedziałem mu, że jest taki pomysł. A on odpowiedział: „Świetnie, robimy to!”. I dzięki temu już czwarty sezon odbywają się tutaj co piątek koncerty  – mówił podczas wręczania nagrody  Jackowi Janiszkowi prezes Zarządu Polskiego Radia Lublin, Mariusz Deckert.

– Wraz z prezesem Radia Lublin, Mariuszem Deckertem postanowiliśmy organizować co tydzień koncerty. I to był świetny pomysł – stwierdza wiceprezes Grupy Azoty Puławy, Jacek Janiszek. – Autorski pomysł prezesa Mariusza Deckerta urodził się podczas naszej wspólnej rozmowy, kiedy zastanawialiśmy, co możemy zrobić – jako jedna z wiodących spółek w regionie – dla wyjątkowego medium, które ma swoją duszę. Cztery lata temu rozpoczęliśmy tę współpracę. Od tamtej pory w Radiu Lublin co tydzień odbywają się bardzo interesujące koncerty.  

– Cieszymy się, jak na co dzień o nas nic się nie mówi, bo wtedy radio gra i wszystko dobrze słychać. Życzymy sobie, żeby grało jak najdłużej i jak najlepiej. Taka nagroda zobowiązuje, żeby dokładać jeszcze większych starań – mówił odbierając Złotego MHza wiceprezes Zarządu Emitel S.A, Maciej Staszak.

– Współpraca z Radiem Lublin ma charakter bardzo partnerski – dodaje wiceprezes Zarządu Emitel S.A, Maciej Staszak. – Nie ukrywam, że współpraca ta daje dużo również nam, bo wzajemnie się uczymy, kreujemy nowe pomysły.

Dotychczasowymi laureatami nagrody Złotego MHza byli: europoseł Elżbieta Kruk, prezydent Lublina Krzysztof Żuk, Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski, Mieczysław Jurecki, marszałek Michał Mulawa, wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak oraz Zakłady Azotowe Puławy, Lubelski Węgiel Bogdanka, Perła Browary Lubelski, PGE Dystrybucja SA, żużlowy klub Motor Lublin.

Nagroda prezydenta Lublina za najlepszą książkę reporterską 2020 roku i statuetkę Kryształowej Karty Polskiego Reportażu trafiła do Moniki Śliwińskiej autorki książki „Panny z «Wesela»”. Podczas gali wręczono też Nagrodę Publiczności, która decyzją czytelników trafiła do Marty Grzywacz, autorki książki „Nasza pani z Ravesbruck”.

CZYTAJ: Kryształowe Karty Polskiego Reportażu wręczone

Podczas gali wręczano też nagrody za najlepszy koncert, jaki odbył się w Radiu Lublin w 2020 roku. W głosowaniu słuchaczy zwyciężył zespół Cree. 

CZYTAJ: Znamy najlepszy koncert 2020 roku

W czasie gali wręczono też Nagrody Okolicznościowe Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury dziennikarkom Polskiego Radia Lublin: Agacie Koss-Dybała, Agnieszce Krawiec i Małgorzacie Żurakowskiej.

CZYTAJ: Dziennikarki Radia Lublin nagrodzone za osiągnięcia w dziedzinie kultury

MaK / ToMa

Fot. Krzysztof Radzki

Exit mobile version